Teorie a praxe školy smyku

Mnoho lidí si myslí, že stačí vychodit autoškolu, zvládnou závěrečné testy, vyfotit se na řidičák, počkat si na něj a pak se hurá vydat do víru silnic. Zkušenosti rostou s najetými metry, řidiči se učí praxi přímo za provozu. Jsou však situace, které se naučit nedají, které nejde předvídat a které mohou skončit hodně špatně.

Co vás tato škola naučí?

Řidiči, kteří myslí zodpovědně, proto často vyhledávají školu smyku. Ta je naučí novým poznatkům, přinese do života mnoho zkušeností, rad a tipů, které mohou mít cenu zlata.

Škola smyku se dělí na dvě části. Ať už ji řidiči absolvují v Sosnové, ve Vysokém Mýtě, v Jihlavě či v Mostě, budou si muset projít jak „nudnější“ teoretickou částí a poté se pustit do části praktické, kde už naplno otestují své schopnosti.

Teorie

Tak, jako ve školních lavicích, i u školy smyku se může teorie jevit jako nudná a zbytečná. Tak to ale není. Právě teorie je totiž nesmírně důležitá a učí řidiče lépe předvídat, co se na silnici může stát. Teorií každá škola smyku ráno začíná. Řidiči se v teorii naučí základy řízení vozidla, tedy kontrolu vozu před jízdou, správné držení volantu, řidičovu polohu za volantem, dále si projdou základy bezpečné a defenzivní jízdy, dozví se, jak se automobily chovají během nejrůznějších situací, projdou si bezpečnostní systémy, zjistí, jak se zachovat při nehodách. Zjistí také, jaké jsou zlozvyky, jaká na ně číhají nebezpečí a jak jim co nejlépe předvídat. K automobilům patří také brzdění, letní či zimní pneumatiky či řízení ve zhoršených podmínkách. A to patří také do teorie školy smyku.

Praxe

A praxe? Ta už je pro řidiče zábavnější. Brzdění, manévry, nenadálé překážky smyky, nejrůznější situace na nejrůznějších plochách, to je praxe školy smyku pod vedením odborných instruktorů.